Számtalan gép van a szépségipari piacon, sokan nem igazodnak ki milyen gépet vásároljanak, vagy épp melyik kozmetikushoz menjenek szőrtelenítésre vagy pigment-kezelésre. Fontos tudni, hogy, a 90-esek években kapható gépek, nem azonos technikai adottságokkal rendelkeznek, mint a mostani kozmetika szőrtelenítő gépek. A régi szőrtelenítők akár meg is égethették a bőrt alacsony intenzitásmellett is , sok esetben nem volt elegendő a bőr hűtése és kellemetlen diszkomfort hatást váltott ki a páciensben. Ma már magasabb intenzitású, megfelelő hűtésű és hatékonyabb IPL készülékek közül válogathatunk, azokon belül is ami gyorsabb és látványosabb eredményt garantál, az ELOS -gépek közül kerül ki. Ezen technika ötvözi a villanófényt a rádiófrekvenciával.

A 4. generációs, csúcstechnológiájú, rádiófrekvenciával kombinált, továbbfejlesztett funkciókkal rendelkező fényimpulzus gépek a legjobbak jelenleg.

A készülék az innovatív szépségipar nélkülözhetetlen kelléke, orvosi- kozmetológiai célokra fejlesztették ki. 4 különféle zafír kristály szűrője a bőrpanaszok széles skálájának kezelésére alkalmas, a korábbi technikáknál még eredményesebb.

A készülék progresszív vízhűtéses rendszere megóvja a bőrt a túlzott hőhatástól, a kezelés abszolút fájdalommentes.

Hatékonyságot fokozó technikai újdonság a rádiófrekvenciával kombinált villanófényes módszeren alapuló 30 J-os rádiófrekvencia beépítése, mely elősegíti a szőrtelenítésnél a szőrben található mátrix sejtek kicsapódását. A kezelés ez által még hatékonyabb lesz és fokozott szelektivitás érhető el. A rádiófrekvencia bőrfeszesítésre, ránctalanításra önmagában vagy villanófénnyel kombinálva is használható, ezzel túlmutatva a hagyományos IPL (villanófényes) készülékek hatékonyságán.

A kezelés alkalmával a kezelőfejből kibocsátott lézerfény a bőrön áthatolva, egészen a szőrtüsző tövéig jut, ahol energiája a pigmentet tartalmazó tüszőben elnyelődik, és hővé alakulva elégeti az osztódó sejteket, vagyis megsemmisíti a szőr gyökerét.

Felmerül a kérdés, hogyan különbözteti meg a lézer a szőrtüszőt a bőrtől, miért nem a bőrünk ég meg?

A lézer természetesen nem ismeri fel a szőrtüszőt, hanem a kezelt terület legsötétebb részén nyelődik el, ami bőrünk esetében a szőr maga, így a kezelés akkor igazán eredményes, ha minél világosabb a bőrünk, a szőrszálak pedig minél sötétebbek. Tehát, ha egyszerűen akarunk fogalmazni, akkor a lézer lényegében kiégeti a szőröket, anélkül, hogy a bőrünkön maradandó égési sérülések keletkeznének.